29. kolo I. hokejovej ligy

21.12.2007 Celý región

HK Lietajúce kone Prešov - HK FTC Nové Zámky 4:3 (1:0, 3:0, 0:3)
Góly: 5. a 35. T. Sax, 22. P. Hurtaj, 38. B. Ihnačák - 45. P. Lukáč, 57. Kapička, 59. Vyskoč
Rozhodovali: Krpelec - V. Smerek, T. Szabó
vylúčení: 9:10, navyše: Čikovský - Dobročáni, Polčík všetci 10 min za nešportové správanie
presilovky: 2:0
54 divákov.

Zápas sa narýchlo odohral z iniciatívy Prešova v Humennom. Hostia pricestovali so 45-minútovým oneskorením a z autobusu prakticky ihneď "naskočili" na ľad. Paradoxne to však boli oni, ktorí akoby v poslednej tretine mali viac síl a zápas zdramatizovali. Zo 4:0 dotiahli na 4:3, keď tretí gól vsietili 12 sekúnd pred koncom.

HC ´05 Banská Bystrica - HC 46 Bardejov 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly: 5. a 16. M. Ižvolt, 35. Vodrážka, 40. Brumerčík, 50. M. Babic - 25. Velček
Rozhodovali: Lokšík - Farkaš, Číž
vylúčení: 9:7, navyše Majeský (Banská Bystrica) 5+DKZ za faul telom - Barna 10 min za nešportové správanie
oslabenia: 1:0
530 divákov.

Pod Urpínom sa od úvodu hralo podľa domácich nôt. Napriek tomu snaživí Bardejovčania nedali favoritovi zadarmo ani kúsok ľadu. Nebyť výborného Stieranku, mohli uhrať aj podstatne lepší výsledok.

HK Ružinov 99 Bratislava - HK Spišská Nová Ves 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Góly: 30. Baček, 31. Gráčik, 46. P. Staroň - 46. Heizer, 49. Leskovjanský
880 divákov

ŠHK 37 PATRÍCIA Piešťany - HC Topoľčany 7:2 (2:1, 5:0, 0:1)
Góly: 10. a 21. Románek, 24. a 37. J. Ručkay, 10. Otčenáš, 33. Bučka, 35. Peško - 17. Ľ. Dobrý, 53. Vystavil
401 divákov

MŠHK Prievidza - HK Trnava 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 20. P. Bartík, 43. Žember - 57. B. Varga
533 divákov

HC Dukla Senica - HK Trebišov 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)
Góly: 5. J. Hladký, 7. L. Ružička, 20. Vaškovič, 39. Radulay, 51. J. Salajka, 53. Mikolášek - 25. Findura, 32. Š. Majerník
798 divákov

HK 95 Považská Bystrica - HKm Detva 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Góly: 25. M. Stráňovský, 28. M. Koleda, 37. Talarovič, 47. R. Gašo - 34. Krehl, 48. Znak

1. Spiš. Nová Ves 25 16 4 0 5 107:41 56
2. Ban. Bystrica 25 16 2 1 6 112:57 53
3. Senica 23 14 3 1 5 98:65 49
4. Pov. Bystrica 24 15 0 0 9 90:77 45
5. Ružinov BA 24 13 1 3 7 95:74 44
6. Trebišov 25 12 3 0 10 87:78 42
7. Trnava 23 12 1 3 7 72:64 41
8. Prievidza 25 12 1 0 12 92:88 38